Proč se ptát Norů, jaké bude počasí?|Mladá fronta DNES | 21.4.2018 | Rubrika: Rozhovor | Strana: 16

Dosud lidé využívali při hledání předpovědi počasí Aladin, Meteor či norskou yr.no. Máme přesnější informace, říká o nové mobilní aplikaci šéf ČHMÚ.

Dubnové počasí v posledních letech ukazuje, že nic není nemožné. Loni touto dobou padal sníh a letos si člověk může lehnout k bazénu. I proto každý hledá co nejpřesnější předpověď počasí. Už v příštích dnech si budou moci lidé stáhnout novou aplikaci, kterou nechal vytvořit Český hydrometeorologický ústav. „Máme podrobnější informace než Norové. Proč je tedy neposkytnout veřejnosti?“ řekl nový ředitel ČHMÚ Mark Rieder.

(...)

Mark Rieder vystudoval obor Ochrana životního prostředí a krajinná ekologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. V letech 1993 až 2005 byl vedoucí oddělení jakosti vod v Českém hydrometeorologickém ústavu. Poté přešel do Výzkumného ústavu vodohospodářského T. G. Masaryka, kde působil na pozici náměstka ředitele. V letech 2007 až 2017 byl ředitelem VÚV. Nyní vede Český hydrometeorologický ústav.

Publikováno: Středa 25.04.2018 13:20

Kategorie: