Problém vědy? Papírování a závislost na grantech|Týden | 19.3.2018 | Rubrika: Rozhovor | Strana: 24

Biochemička EVA ZAŽÍMALOVÁ má za sebou první rok ve funkci předsedkyně Akademie věd České republiky. „Obrovská míra byrokracie odčerpává kapacitu nejlepších vědeckých mozků Česka,“ upozorňuje vědkyně.

(...)

Prof. RNDr. Eva Zažímalová, CSc. (63)
Vystudovala Přírodovědeckou fakultu UK, obor chemie se specializací biochemie. Od roku 1983 pracovala v Ústavu experimentální botaniky ČSAV a v letech 2012 až 2017 na částečný úvazek také v Biologickém centru AV ČR. V Ústavu experimentální botaniky AV ČR vedla v letech 2004 až 2016 Laboratoř hormonálních regulací u rostlin, v letech 2007 až 2012 byla ředitelkou tohoto ústavu. Je vdaná, má dvě dospělé děti. Je velkou milovnicí koček, chová čtyři. Argument, že investice do kvalitní vědy je investicí do budoucnosti, u nás zatím příliš nezabírá.

Publikováno: Úterý 20.03.2018 10:30

Kategorie: