Příroda je dynamická a mění se v čase Kladenský deník | 8.4.2017 | Rubrika: Kladensko - Zpravodajství | Strana: 2

Kdo by neznal legendární čápici Kristýnu v Brdech, jejíž hnízdění bylo přenášeno na internetu v rámci projektu Africká odysea. Přírodovědec František Pojer je zakládající člen jeho týmu, stejně jako projektu Nová odysea, v letech 1994 až 2006. Doposud aktivně sleduje čápy černé zejména v Brdech a na Křivoklátsku.
Je absolventem Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Praha. Působil jako náměstek ministra životního prostředí, byl také ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR . Aktuálně je vedoucím Správy chráněné krajinné oblasti Český kras a členem Rady Národního parku Šumava.
František Pojer byl hostem on-line rozhovoru Deníku a odpovídal na dotazy čtenářů.

(...)

Publikováno: Pondělí 10.04.2017 16:50