Předvolební stříhání: Architektura se stává součástí boje o komunálního voliče|média

Respekt | 1.10.2018 | Rubrika: Kultura - architektura | Strana: 53

Nabízí se otázka, co tak najednou. „Architektura se za poslední roky dostala do mediálního prostoru, a tím i veřejného diskurzu,“ myslí si Luděk Sýkora, profesor katedry sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty UK. Všichni si více všímají staveb i veřejného prostoru, voliči i politici. Možná je to i výměnou generací, architekti se také víc zapojují do společenského i politického provozu měst. „Architektura má i velkou symbolickou hodnotu,“ dodává ještě Sýkora. První republika si toho byla vědoma, dnešní politici k tomu zřejmě zvolna dospívají. A to dříve na komunální úrovni než na celostátní, v programech stran se slovo architektura vlastně nevyskytuje.

iHNed.cz | 30.9.2018

(...)

Nabízí se otázka, co tak najednou. "Architektura se za poslední roky dostala do mediálního prostoru, a tím i veřejného diskurzu," myslí si Luděk Sýkora, profesor katedry sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty UK. Všichni si více všímají staveb i veřejného prostoru, voliči i politici. Možná je to i výměnou generací, architekti se také víc zapojují do společenského i politického provozu měst.
"Architektura má i velkou symbolickou hodnotu," dodává ještě Sýkora. První republika si toho byla vědoma, dnešní politici k tomu zřejmě zvolna dospívají. A to dříve na komunální úrovni než na celostátní, v programech stran se slovo architektura vlastně nevyskytuje.

Publikováno: Úterý 02.10.2018 12:45

Kategorie: