Povodně v Severní Karolíně zalily prasečí chovy i chemičky. Hrozí ekologická katastrofa|ct24.cz | 19.9.2018 | Rubrika: Svět

Severní Karolínu drtí povodně způsobené hurikánem Florence a v sousední Virginii se jako dozvuk bouře objevila tornáda. Celkový počet obětí řádících živlů vzrostl nejméně na 37. V oblasti s vysokou koncentrací chemického průmyslu a chovu prasat hrozí obrovské ekologické škody. Do postižené Severní Karolíny ve středu přijel americký prezident Donald Trump.

(...)

Lidem v Severní Karolíně však hrozí i daleko významnější katastrofa. „Obávají se protržení hrází kalových lagun, které obsahují uhelný popel. To může být zdroj znečištění karcinogenními látkami i neurotoxickými těžkými kovy,“ vysvětlil v ČT Tomáš Cajthaml Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a Mikrobiologického ústavu AV ČR. Taková kombinace se podle něj obtížně dekontaminuje.

Publikováno: Pondělí 24.09.2018 11:30

Kategorie: