Pomůže zkoumání ptačího genomu v boji proti rezistenci bakterií na antibiotika?|Český rozhlas Plus| Magazín Leonardo|13.8.2018

Rychle stoupající rezistence bakterií vůči antibiotikům může znamenat velké nebezpečí pro lidstvo. Proto se skupina vědců z českých i zahraničních univerzit zaměřila na volně žijící ptáky. Podařilo se jim popsat evoluční procesy, které rozrůzňují geny vrozené imunity ptáků a přispívají tak k jejich obraně proti nejrůznějším infekčním chorobám.

„Ptáci představují evoluční paralelu k savcům, proto jsou zajímaví... Také jsou z ostatních obratlovců savcům nejvíce podobní,“ uvedl v Magazínu Leonardo Michal Vinkler z Katedry zoologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

(...)

Celý pořad ke stažení zde

Publikováno: Úterý 14.08.2018 13:25

Kategorie: