Plzeň představil Analýzu prostorové segregace na území města|parlamentnilisty.cz | 25.4.2018

Vedení města Plzně a odborná veřejnost měly možnost v úterý 24. dubna seznámit se s Analýzou prostorové segregace na území města Plzně, která byla zpracována v rámci projektu s názvem Pilotní testování koncepce sociálního bydlení v Plzni.

(...)

Autor studie Luděk Sýkora působí na katedře sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a přednáší i na Fakultě sociálních studií Masarykovy Univerzity v Brně. Věnuje se výzkumu proměn měst a osídlení v kontextu globalizace a evropské integrace, urbanizačním procesům s důrazem na suburbanizaci, gentrifikaci a segregaci, trhu s nemovitostmi, bydlení a bytové politice a plánování rozvoje sídel. Je autorem a spoluautorem více než 70 odborných publikací.

Publikováno: Čtvrtek 26.04.2018 11:15

Kategorie: