PETR PETŘÍK: V mých snech lemují košaté stromy bezprašné ulice|Týdeník Nymbursko | 25.9.2018 | Rubrika: Rozhovor | Strana: 4

Ekolog a vědec Petr Petřík, který se podílel na obnovení činnosti Okrašlovacího spolku čelákovického, podporuje ekologickou výchovu. Chtěl by dát dětem možnost zasadit si rostlinu, aby mohly pozorovat zázrak, kdy z ničeho vyroste něco.

* Kdy vznikl Okrašlovací spolek čelákovický?

Spolek byl vlastně založen před 120 lety, podle archivních záznamů se tehdy jmenoval Okrašlovací spolek pro Čelákovice. V roce 1935 došlo k přejmenování na Spolek okrašlovací a zahrádkářů v Čelákovicích. Jeho činnost byla v roce 1951 přerušena a k obnově došlo až v roce 2013. Letos tedy slavíme pět let obnovy spolku.

(...)

PETR PETŘÍK RNDr. Petr Petřík, Ph. D. vystudoval botaniku na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pracuje v Botanickém ústavu Akademie věd ČR v Průhonicích, kde koordinuje Platformu pro krajinu. Je rovněž členem komise pro životní prostředí Akademie věd ČR a zakládajícím členem obnoveného Okrašlovacího spolku čelákovického, jehož kořeny sahají až do konce devatenáctého století. Od roku 2009 žije v Čelákovicích. Ve volných chvílích se věnuje sborovému zpěvu, s přítelem se stará o dvě kočky, které společně adoptovali z útulku v Mochově. Je mu dvaačtyřicet let.

Publikováno: Úterý 25.09.2018 12:35

Kategorie: