Osobní vzpomínky na Pavla Kozáka, přátelského vědce z osady Skařišov|Jičínský týden | 30.5.2018 | Rubrika: U nás doma | Strana: 12

(...)

Já si vzpomínám na mnohá osobní setkání s Pavlem. Když přijel z vysoké školy domů k rodičům na Skařišov, tak s námi občas i hrával v zimě hokej. I když byl velmi nadaný a s velkými znalostmi, tak vždy zůstal velmi skromný a přátelský.
Diskutovali jsme spolu například o integrálním počtu nebo o tématech z obecné chemie.
Pavel mně nejen vynikající skriptum z obecné chemie, ale i některé další učebnice přímo daroval. Já jsem studoval na Přírodovědecké fakultě UK v Praze (1961-1966) a dá se říci, že zhruba více než polovinu předmětů jsme měli naprosto stejných na obou vysokých školách.

(...)

Publikováno: Středa 30.05.2018 11:05