Noc vědců 2018| média

Technický týdeník | 2.10.2018 | Rubrika: Akce a události | Strana: 8

nasregion.cz | 1.10.2018

vedavyzkum.cz | 26.9.2018 | Rubrika: Akce
Noc vědců 2018 v Praze...
V Praze se toho bude dít opravdu hodně. Na Fyzikálním ústavu AV ČR  budou připraveny exkurze s pokusy, interaktivní exponáty, workshopy, přednášky i diskuze. Laserová centra v Dolních Břežanech představí minulost, současnost i budoucnost laserů a jejich užití, Ústav organické chemie a biochemie AV ČR se zaměří na optické jevy, strašidelné zážitky a na tu nejnebezpečnější práci dejvických chemiků, Přírodovědecká fakulta UK otevře laboratoře geologů, nabídne možnost vyzkoušet si práci geografů

Lidové noviny | 26.9.2018 | Rubrika: Medicína & Věda | Strana: 16
Noc vědců se uskuteční na více než 30 místech ČR

V rámci pražské Noci vědců bude v budově Akademie věd připraveno stanoviště s virtuální realitou či třeba projekce filmů Grygar a Vynález zkázy. České vysoké učení technické otevře pracoviště sedmi fakult a dvou dalších institucí. Otevřena budou též laserová centra HiLase a ELI Beamlines v Dolních Břežanech, Národní zemědělské muzeum nebo Přírodovědecká fakulta UniverzityKarlovy

City DNES | 26.9.2018 | Rubrika: Výlet | Strana: 18
Noc vědy okouzlí matku měst

Kam za vědou v hlavním městě
(pátek 5. října, 17.00 až 23.00):
- České vysoké učení technické
- Fyzikální ústav AV ČR, ELI BEamlines a HiLase
- Středisko společných činností Akademie věd
- Ústav organické chemie a biochemie Akademie věd
Přírodovědecká fakulta UK
- Filozofická fakulta UK
- Matematicko-fyzikální fakulta UK
- Národní zemědělské muzeum
- Vysoká škola chemicko-technologická

Haló noviny | 25.9.2018 | Rubrika: Mozaika zajímavostí | Strana: 12

Od 17 hodin do 22 hodin, někde i 23 hodin budou zájemci moci vyslechnout přednášky, zhlédnout pokusy, ukázky, virtuální realitu, výstavy, filmy či workshopy. K dispozici jim budou vědci, asistenti i demonstrátoři, přičemž vstup na akci je zdarma.
V rámci pražské Noci vědců bude v budově Akademie věd ČR připraveno stanoviště s virtuální realitou, výstava Vlny vesmíru
k 40. výročí družice Magion nebo projekce filmů Grygar a Vynález zkázy. České vysoké učení technické otevře pracoviště sedmi fakult a dvou dalších mimofakultních součástí. Otevřena budou též laserová centra HiLase a ELI Beamlines v Dolních Břežanech, Národní zemědělské muzeum nebo Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy. Ústav organické chemie a biochemie AV ČR se zaměří na optické jevy, strašidelné zážitky a nebezpečnou práci dejvických chemiků, Vysoká škola chemicko-technologická zaujme již na ulici ohňovou a explozivní show.

tyden.cz | 20.9.2018 | Rubrika: Věda a my
Noc vědců: lidé navštíví výzkumná centra, univerzity i nemocnice

Zpravodajství ČTK | 20.9.2018 | 12:28 | Rubrika: vat

Mimo Prahu budou moci zájemci navštívit například vědecké centrum VIDA! a univerzity v Brně, Interaktivní muzeum vědy v Olomouci, Biologické centrum AV ČR v Českých Budějovicích, vědecká centra iQLANDIA v Liberci či Techmania v Plzni. Loni Noc vědců navštívilo více než 50 tisíc lidí.

Publikováno: Pondělí 24.09.2018 12:10

Kategorie: