Nejlépe hodnoceným oborem Univerzity Karlovy je geografie, ukázal celosvětový žebříček|novinky.cz | 21.2.2018 | Rubrika: Věda a školy

V aktuálním ročníku celosvětového srovnávání univerzit od britské vzdělávací společnosti Quacquarelli Symonds (QS) se Univerzita Karlova (UKv Praze umístila na 314. místě ze všech světových institucí. Již několik let je nejvýše hodnoceným oborem z celé univerzity geografie, vyučovaná na Geografické sekci Přírodovědecké fakulty UK.

(...)

„Představa o tom, že téměř všichni geografové jsou profesionální cestovatelé, je mylná a zavádějící. Devizou geografů je, že jsou schopni pomocí sofistikovaných metod sociálně-geografické i fyzicko-geografické jevy sledovat v prostoru a ve vzájemných vazbách i hodnotit prostorové dopady různých jevů na společnost a přírodu,” vysvětlil vedoucí Oddělení vnějších vztahů Přírodovědecké fakulty UK Michal Andrle.

(...)

Publikováno: Čtvrtek 22.02.2018 12:15