Nechci, nebudu. Obce, kde lidé odmítají kandidovat

Mladá fronta DNES | 19.9.2018 | Rubrika: Z domova | Strana: 2

V sedmnácti obcích Česka nesestavili pro komunální volby žádnou kandidátku, vládnout jim bude dočasně ministerský úředník

V Kbelnici žije něco přes dvě stě obyvatel. Obec ničím zvláštním nevyniká. Snad jen dominantní osárium s ostatky padlých vojáků připomíná, že se na zdejších loukách v roce 1866 odehrála jedna z bitev prusko-rakouské války.
Nicméně prázdná úřední deska u obecního úřadu naznačuje, že tady se letos na volby nepřipravují. V Královéhradeckém kraji jsou jediní. Celorepublikově pak Kbelnice patří na seznam 17 obcí, kde letos nesestavili žádnou kandidátku.
„Na rozdíl od evropských států máme asi 20 procent obcí do dvou set obyvatel. Je to naše bohatství, ale i zátěž. Příkladem jsou právě komunální volby,“ říká Radim Perlín z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakultyUniverzity Karlovy.

(...)

zpravy.iDNES.cz | 19.9.2018 | Rubrika: Zprávy / Volby

„Na rozdíl od evropských států máme asi dvacet procent obcí do dvou set obyvatel. Je to naše bohatství, ale i zátěž. Příkladem jsou právě komunální volby,“ říká Radim Perlín z katedry sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakultyUniverzity Karlovy.

(...)

Publikováno: Pondělí 24.09.2018 11:25