Nechceme být levní|Hospodářské noviny | 5.12.2017 | Rubrika: Panorama | Strana: 14

Firma Pavla Boušky Vafo, známá v Česku hlavně pod značkou Brit, je jedničkou v prémiovém segmentu krmení pro psy a kočky. A nyní chce tento úspěch přesunout i na další trhy. Posílit chce v Polsku, Pobaltí a ve Skandinávii. Výrazný růst očekává v Německu, kde Bouška udělal svou první akvizici na západ od českých hranic. Koupil většinový podíl v distributorovi žrádla pro psy a kočky Allco na severu u Brém. „Když připočteme nutné investice a marketing, akvizice společnosti Allco se bude pohybovat v řádech desítek milionů eur,“ říká v rozhovoru pro HN Pavel Bouška. Zároveň se chce pustit do dalších investic mimo obor krmiva pro psy a kočky.

(...)

Ve firmě Vafo Praha působil vedle svého otce již od střední školy, jejíž poslední rok strávil v USA. Následně nedostudoval chemii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Ve Vafu měl nejprve na starosti mezinárodní obchod, postupně přebíral další činnosti jako nákup či investice. Celou společnost převzal po otci v roce 2006. V roce 2011 byl společností EY vyhlášen Podnikatelem roku Prahy a středních Čech. V roce 2014 získal Global PETS Forum Award, která je nejprestižnějším oceněním v byznysu pro domácí mazlíčky. Bouška je ženatý a má tři syny. Jeho zálibami jsou snowboard, motorky a jachta. Problém výroby laciných privátních značek je, že za vámi pořád chodí partneři a říkají vám, že to musíte udělat ještě levněji a ještě levněji.

Publikováno: Úterý 05.12.2017 10:10

Kategorie: