Naše výzkumná centra se o sebe postarají|E15 | 21.5.2018 | Rubrika: Rozhovor | Strana: 12

Akademii věd ČR vede botanička Eva Zažímalová od minulého března. Jejím hlavním úkolem je přesvědčovat vládu o tom, že ve srovnání například s německými vědeckými ústavy jsou ty české jejich chudými příbuznými. Zažímalovou podle jejích slov mrzí, že politická reprezentace přestala používat termín věda. „Přitom výzkum či inovace bez vědy a vědců dělat nelze.“

(...)

Vystudovala biochemii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 1983 pracovala jako vědecká pracovnice v Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, který v letech 2007–2012 vedla. V roce 2013 byla jmenována profesorkou anatomie a fyziologie rostlin, ve stejném roce se stala členkou rady Akademie věd, v níž se mimo jiné zabývala hodnocením vědecké a odborné činnosti jednotlivých pracovišť. Je vdaná, má dceru a syna.

Publikováno: Pondělí 21.05.2018 10:50

Kategorie: