Náš kraj mi přirostl k srdci|5plus2 | 31.8.2018 | Rubrika: Náchodsko a Rychnovsko | Strana: 6

(...)

„Každá práce má vždy dvě strany. Líbí se mi třeba to, jak prokouklo náměstí. Myslím tím opravený kostel, vytvoření klidové zóny okolo a park vedle hotelu U města Prahy. Na druhé straně jsou tu z mého pohledu zbytečnosti, které vyvolávají řadu diskusí mezi občany, například zámek na kruhovém objezdu u nádraží či dělo na náměstí. Vím, že to jsou maličkosti, ale ono to takto funguje i u velkých akcí, jako je nákup pozemků bývalé Tepny. Řekne se: „Hurá, zmizely ruiny“, ale teď co dál. Využití této plochy bude jistě jedním ze stěžejních témat pro další zastupitelstvo bez ohledu na politickou příslušnost. Dalším problémem je udržení mladých lidí ve městě, a tím zabránění trvalému úbytku obyvatel,“ připomíná Věra Svatošová. V posledních měsících se zabývala zejména organizačními změnami v jí vedené škole. Přesto si našla alespoň nějaký čas na oblíbené lyžování a cestování.
„Letos v lednu došlo ke sloučení Obchodní akademie a VOŠ a SPŠ stavební, takže od konkurzu a jmenování na místo ředitelky školy se v práci opravdu nenudím. Co se týká dovolené, v březnu jsem byla lyžovat v Itálii a teď nedávno jsem si vyšetřila tři dny na cestování po Čechách. Byla jsem na Kokořínsku, v Mělníku či na Řípu. Snad se dostanu ještě na podzim tak na týden k moři,“ doufá absolventka Přírodovědeckou fakultu UK v Praze, oboru geografie - matematika, která žije v Náchodě od svých šesti let.

(...)

Publikováno: Pondělí 03.09.2018 10:55