Na trh míří metoda českého studenta, která pomůže odhalit nemoci i najít na ně léky. Dostal za ni Cenu Wernera von Siemense|iHNed.cz | 23.2.2018 |

Doktorand vyvinul v rámci své disertační práce novou metodu, která pomůže odhalit nemoci nebo vyvíjet nové léky.
Nyní zakládá firmu, která bude nápad rozvíjet a uvede jej na trh.
Ve čtvrtek dostal společně s 25 vědci, studenty a pedagogy Cenu Wernera von Siemense.

(...)

Nápad rozvíjel spolu s kolegy v týmu docenta Jana Konvalinky během doktorského studia v laboratořích Ústavu organické chemie a biochemie. Na stejném pracovišti došel už dříve ke svým objevům také jeden z nejvýznamnějších českých přírodovědců Antonín Holý. Ačkoliv Navrátil studium na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy teprve dokončuje, zaujala jeho práce investory. S ústavem teď připravují vznik start-upu, který by výzkum rozvíjel a uvedl na trh.

Udělené ceny Wernera von Siemense

Václav Navrátil z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy se svým týmem získal cenu Wernera von Siemense, kterou stejnojmenná firma letos v Česku uděluje již podvacáté. Mezi vědce, studenty a učitele rozdělila milion korun.
* Nejvýznamnější výsledek základního výzkumu: Tým Jiřího Čejky (AV ČR a Přírodovědecká fakulta UK) objevil a popsal novou metodu přípravy takzvaných zeolitů – minerálů, které se používají v průmyslu jako katalyzátory.

(...)

Publikováno: Úterý 27.02.2018 10:00