"Mohli bychom mít pět nových národních parků!"|tyden.cz | 3.9.2018 | Rubrika: Domácí

Zatím poslední novou chráněnou krajinnou oblastí se před dvěma lety staly Brdy. Česko má ale vhodné podmínky pro vyhlášení dalších chráněných území včetně národních parků. Vzniknou? "Nezáleží jen na odborném posouzení, ale také na tom, zda o to má zájem společnost," říká v rozhovoru pro časopis  František Pelc, ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

(...)

RNDr. František Pelc (55)
Vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK. V devadesátých letech byl ředitelem CHKO Jizerské hory a na přelomu století ředitelem Správy chráněných krajinných oblastí ČR. V letech 2002 až 2006 byl poslancem a v letech 2007 až 2010 náměstkem ministra životního prostředí. V současnosti je ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, která zajišťuje odbornou i praktickou péči o přírodu, zejména o chráněné krajinné oblasti, národní přírodní rezervace a památky. Je ženatý a má dvě dospělé děti.

Publikováno: Čtvrtek 06.09.2018 15:50

Kategorie: