Mitochondrie, nový cíl protirakovinné terapie|Vesmír | 6.11.2017 | Rubrika: Farmakologie | Strana: 40

Na mitochondrie rakovinných buněk nahlížíme jako na důležité centrum metabolismu nádorové buňky, a tudíž i jako na cíl protinádorové terapie. Látka MitoTam proti rakovině prsu by mohla ukázat cestu.

(...)

Mgr. Kate řina Rohlenová, Ph. D., (*1985) vystudovala Přírodovědeckou fakultu UK v Praze. V Biotechnologickém ústavu AV ČR se zabývá onkogenem HER2 a jeho vlivem na mitochondriální bioenergetiku. Studium nové protirakovinné látky MitoTam bylo hlavní náplní její doktorské práce.

Mgr. Jakub Rohlena, Ph. D., (*1972) vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK, doktorát získal na Univerzitě v Utrechtu. V Biotechnologickém ústavu AV ČR zkoumá mechanismy spojující mitochondriální respiraci a buněčnou smrt.

(...)

Publikováno: Úterý 07.11.2017 14:30