Ministr Hüner ocenil mladé vědce|parlamentnilisty.cz | 24.2.2018 |

Pod tradiční záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu se konal jubilejní dvacátý ročník vědecké soutěže Cena Wernera von Siemense. Ocenění získalo dvacet pět mladých vědců, studentů a pedagogů. Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner předal ceny za nejlepší diplomovou práci a nejlepší disertační práci. Týkají se DNA a uhlíkových kvantových teček.

(...)

V kategorii o nejvýznamnější výsledek vývoje a inovace byl za vyvinutí nové metody vhodné pro in vitro diagnostiku a objevování biologicky aktivních látek, které se mohou stát základem nových léků, oceněn tým Václava Navrátila (AV ČR). Za nejvýznamnější výsledek základního výzkumu si cenu odnesl tým Jiřího Čejky (AV ČR a Přírodovědecká fakulta UK), který objevil a popsal novou metodu přípravy tzv. zeolitů, původně přírodních minerálů, které jsou dnes vyráběny synteticky.

(...)

Publikováno: Úterý 27.02.2018 09:45