Ministerstvo schválilo první tři dotace zubařům v odlehlých oblastech|zdn.cz | 1.8.2018 | Rubrika: Z domova

(...)

Program připravilo ministerstvo ve spolupráci s Českou stomatologickou komorou, která ministerstvu poskytla cenné zkušenosti z praxe. Pro přesné zacílení této podpory skutečně tam, kde je potřeba, byla ministrem zdravotnictví zřízena Komise pro dostupnost stomatologické péče v ČR, která je složena ze zástupců zdravotních pojišťoven, České stomatologické komory, Přírodovědeckéfakulty Univerzity Karlovy v Praze a Ministerstva zdravotnictví. Jejím úkolem bylo vytipovat oblasti s omezenou dostupností stomatologické péče. Nejkritičtějšími místy se ukázala např. města Tábor, Bruntál, Rumburk či Strakonice. Při mapování oblastí jsou též brány v úvahu v největší možné míře i podněty občanů, které Komisi zasílají a nadále mohou zasílat na adresu dent@mzcr.cz.

(...)

Publikováno: Pondělí 06.08.2018 15:55