Mezinárodní srovnání zveřejněné ČSÚ|ČRo Plus | 20.2.2018 | 21:10 | Pořad: Den v 60 minutach

Česká republika je s 10 miliony a 675 tisíci obyvateli 14. nejlidnatější zemí v Evropě a přestože stárne, s věkovým mediánem 41,5 roku patří k mladším zemím Evropské unie. Nejstarší jsou Němci s mediánem 45,8 roku. Vyplývá to z mezinárodního srovnání, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. A co je zajímavé? Na 100 lidí v produktivním věku připadá v České republice 81,4 osob mladých a starých. V tomto takzvaném indexu závislosti patříme pod průměr Evropské unie. Ve Francii, kde populace roste, je toto číslo nejvyšší, skoro 98 osob. My jsme teď ve spojení s Tomášem Kučerou, vedoucím katedry demografie a geodemografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

(...)

Publikováno: Středa 21.02.2018 12:50