Mezi prostitutkami v Nepálu - Helena Humňalová, 5plus2, Mladá fronta Dnes

Helena Humňalová z Trutnova pracovala s dětmi ve zbídačeném Kongu, v Asii natočila pozoruhodný film

TRUTNOV / Nepál, Kambodža, Kongo, Etiopie. Helena Humňalová (30) z Trutnova jezdí do zemí třetího světa stejně často a se stejnou samozřejmostí jako většina lidí k moři. Na svých cestách toho zažila už hodně. Ve válkou zmítaném Kongu pracovala s dětmi, které jejich rodiny poslaly na ulici, v Nepálu zase zblízka poznala život nejchudších z chudých – prostitutek lidu Badi. K humanitární a rozvojové práci to absolventku trutnovského gymnázia táhlo už od mládí. Vystudovala humanitární pomoc v Olomouci i kulturní a rozvojová studia v Belgii, v současnosti pracuje jako vědecký pracovník na Přírodovědecké fakultěUniverzity Karlovy. „Odjakživa jsem toužila poznávat cizí země, zároveň jsem chtěla pracovat v sociální sféře. Je to práce, která mi dává smysl,“ říká Helena Humňalová.

(...)

Na dně světa: kulturní šoky i tmářství

Mladá fronta DNES | 3.2.2016 | Rubrika: Kraj Hradecký | Strana: 16 | Autor: Tomáš Plecháč | Téma: Přírodovědecká fakulta

Cestovatelku a sociální pracovnici Helenu Humňalovou z Trutnova lákají komunity na dně společnosti. Pomáhala například odvrženým dětem ve zbídačeném Kongu či „nedotknutelným“ prostitutkám v Nepálu.

TRUTNOV Nepál, Kambodža, Kongo, Etiopie. Do zemí třetího světa Helena Humňalová (30) z Trutnova jezdí stejně často a se stejnou samozřejmostí jako většina lidí k moři. Na svých cestách toho zažila už hodně. Ve válkou zmítaném Kongu pracovala s dětmi, které jejich rodiny poslaly na ulici, v Nepálu zase zblízka poznala život nejchudších z chudých - prostitutek lidu Badi.
K humanitární a rozvojové práci to absolventku trutnovského gymnázia táhlo už od mládí. Vystudovala humanitární pomoc v Olomouci i kulturní a rozvojová studia v Belgii, v současnosti pracuje jako vědecká pracovnice na Přírodovědecké fakultěUniverzity Karlovy.

(...)

Publikováno: Pondělí 01.02.2016 10:00