Memorandum o spolupráci Akademie věd a Rady vědeckých společností|vedavyzkum.cz | 5.3.2018

Předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová a předseda Rady vědeckých společností ČR Lubomír Hrouda podepsali v pátek 2. března memorandum o spolupráci na příštích pět let. V dohodě vyjadřuje Akademie věd ČR záměr i nadále podporovat činnost vědeckých společností sdružených v Radě.

„Vědecké společnosti mají úctyhodný rozsah činnosti, kam patří mezinárodní vědecké konference, odborná periodika, akce pro školy všech stupňů, včetně středoškolských olympiád, ale i knižní monografie, výstavy a rozsáhlé přednáškové aktivity,“ řekla předsedkyně AV ČR Eva Zažímalová a vyzdvihla důležitost vědeckých společností zejména pro mezinárodní vědeckou spolupráci. „Memorandum o spolupráci považuji především za výraz vzájemné potřebnosti,“ uvedl při podpisu Lubomír Hrouda, který působí na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy.

(...)

Publikováno: Úterý 06.03.2018 14:10