Když bude Evropa dál moc hodná, skončí Mladá fronta DNES | 3.11.2016 | Rubrika: Rozhovor , Dušan Drbohlav

(...)

Dušan Drbohlav (57) pochází z Prahy, vystudoval ekonomickou geografii na Přírodovědecké fakultě UK, kde dnes vyučuje – sociální geografii, mezinárodní migraci či ekologii člověka. Několik let pracoval v Geografickém ústavu Československé akademie věd a byl na dlouhodobých stážích na Katolické univerzitě v belgické Lovani a na California State University v Los Angeles. Specializuje se na výzkum mezinárodní migrace zejména ve střední a východní Evropě a na integraci migrantů. Vede výzkumné centrum Geomigrace a je členem Rady ředitelů prestižní sítě evropských center pro výzkum migrace a integrace IMISCOE. S manželkou Šárkou má dvě děti.

Publikováno: Čtvrtek 03.11.2016 11:35

Kategorie: