JXD a šábes šneků: Když v Čechách chcípají středomořští šneci horkem, věstí smrt i lidem|reflex.cz | 10.8.2018 | Rubrika: Video

Dnešní šábes šneků je trochu smutný. Šneci jsou totiž zalezlí (ti, kteří to stihli) a ti, kteří jsou mrtví, mi chodí občas domů poštou. Hodně čtenářů, kteří čtou Reflex, si všimlo, že mám rád šneky (děkuji). A tak mi z celé republiky chodí zprávy, že je zle. Zatím pro šneky, bude i pro nás.

Docentka RNDr. Lucie Juřičková, Ph.D., z pražské Přírodovědné fakulty univerzity Karlovy značnou část své celoživotní vědecké práce zasvětila dokumentací a výzkumem zvláštního jevu. Do střední Evropy, k nám do Čech, se již asi třicet (zcela určitě ale dvacet) pomalu (šnek jinak neumí) přemísťují středomořské druhy šneků, přesněji mediteránní malakofauna. Šneci z mnohem teplejších zemí. Z jihu. Řecka, Bulharska, Chorvatska...

Publikováno: Středa 15.08.2018 11:45

Kategorie: