Jaké to je v kůži uprchlíka nebo vězně? Virtuální realita má napomoci k empatii|e15.cz | 14.5.2018 | Rubrika: Věda a technika

Virtuální realita (VR) se stává velkým pomocníkem napříč obory. Mohla by najít uplatnění i při rozvíjení jedné z nejdůležitějších lidských vlastností – empatie. Ať už skrze „převtělení se“ do role duševně nemocného, uprchlíka putujícího v Sýrii mezi sutinami domů či odsouzeného vězně. „Pokud by virtuální realita lidem umožnila realisticky prožívat svět očima druhých, mohla by tak odstraňovat nepravdivé stereotypy o některých společenských skupinách,“ řekl na Czech VR Festu Jiří Pasz, který se na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy zabývá destigmatizací lidí s duševním onemocněním.

(...)

Publikováno: Úterý 15.05.2018 10:00