Jak se připravit na spokojené stáří? Odborníci nabídli zajímavé rady|investujeme.cz | 1.3.2018

(...)

„V zahraničí je spoření na stáří přirozený hygienický faktor. Lidé si začínají spořit v okamžiku, kdy vstoupí do pracovního procesu. V Česku se oproti tomu stále příliš spoléháme, že se o nás postará stát. Lidé u nás začínají spořit pozdě – průměrný věk klienta je 48 let – a odkládají si stranou příliš málo – průměrná měsíční úložka je 614 Kč. Spoření na penzi v penzijních fondech je přitom skvělý produkt, který podporuje stát. Lidé mohou začít už od malých částek, nejlépe hned od první výplaty, a díky dlouhodobosti investování využít dynamičtějších strategií s vyšším zhodnocením.“

RNDr. Tomáš Kučera, CSc. – demograf, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze

„Zarazila mě nízká gramotnost mladé generace o věku dožití. Mladá generace ve věku okolo 25 let očekává, že se dožije 80 let, stejně jako čekají dnešní padesátníci. Už dnes přitom, kdyby se nezměnila úmrtnost, tak se dvě třetiny žen dožívají 80 let, a u mužů je to 45%. Mladá generace by měla vědět, že ti, kterým je dnes 25 let, čeká v průměru 90 let života.“

(...)

Publikováno: Pátek 02.03.2018 10:00