Jak nám kočky a psi mění život|5plus2 | 26.10.2018 | Rubrika: Ústecko a Děčínsko | Strana: 38

ČR Máme je rádi, fandíme jim, a tak věříme, že nám jejich společnost zlepšuje život. To přes dvacet let potvrzovaly i studie o vlivu chovu domácích mazlíčků na naše zdraví, podle kterých nám psi a kočky zvyšují pocit životní pohody. Jenže nové seriózní výzkumy dokazují pravý opak. Domněnky o pozitivech našeho soužití se čtyřnohými chlupáči se tak stávají pouhými mýty, stejně jako bajky o jejich domestikaci. Zažité představy o vlcích, kteří nám byli prospěšní při lovu nebo hlídání obydlí, vědci definitivně vyvrátili. „Pozitivní vliv chovu kočky a psa na naše duševní a psychické zdraví neexistuje,“ říká profesor Jaroslav Flegr z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a varuje zejména před škrábnutím u koček.

Publikováno: Středa 31.10.2018 16:35

Kategorie: