Housenky pokryly hororovou sítí křoviska za nádražím v Žatci|Žatecký a lounský deník | 12.5.2018 | Rubrika: LOUNSKO, ŽATECKO / Region | Strana: 3

Výjev jako z hororového filmu zaskočil v poslední době obyvatele části Žatce za západním vlakovým nádražím. Několik stromů tam kompletně obalila hustá pavučinová síť. Bílý závoj však nemají na svědomí pavouci, ale housenky motýla.

zatecky.denik.cz | 11.5.2018 | Rubrika: Moje Žatecko a Lounsko
FOTO: Jako z poctivého hororu! Křoviska pokryly husté pavučiny

"Výjev jako z hororového filmu zaskočil v těchto dnech obyvatele části Žatce za západním vlakovým nádražím. Několik stromů tam kompletně obalila hustá pavučinová síť. Bílý závoj však nemají na svědomí pavouci, ale housenky motýla.
„Jde zřejmě o práci larev motýla rodu předivka, pravděpodobně předivka zhoubná,“ sdělil Michal Andrle z Přírodovědeckéfakulty Univerzity Karlovy. „Malý motýlek naklade na konci léta vajíčka, ze kterých se vylíhnou ještě na podzim housenky. Ty žijí pohromadě ve velkém množství jedinců a vytvářejí pavučinová hnízda, ve kterých se zakuklí,“ vysvětlil podivný úkaz arachnolog Jaromír Hajer. Z kukel se následně vylíhnou bíle zbarvení motýli, kteří pak nakladou vajíčka do pupenů stromů. Na jaře tak vznikne nová generace motýlů.

Publikováno: Pondělí 14.05.2018 13:00

Kategorie: