Hmyzu ubývá. Problém se suchem mají čmeláci i jepice, množí se ale škůdci a paraziti|aktualne.cz | 25.8.2018 | Rubrika: Domácí

Ekologové varovali už před 20 lety, že se to může stát, nikdo to nebral vážně, říká o přemnoženém kůrovci entomolog Petr Šípek. Praha - Kvůli horku a suchu

Praha - Kvůli horku a suchu ubývá horského chladnomilného hmyzu - čmeláků, některých druhů vážek, jepic, motýlů nebo chrostíků. Česko se potýká se suchem už třetím rokem, což má negativní vliv nejen na zemědělství, ale i na ekosystémy. Problémy má také hmyz žijící v mokřadech a tůních, vysychání potoků ohrožuje i populace raků a vodních měkkýšů, řekl Aktuálně.cz entomolog Petr Šípek z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

(...)

Publikováno: Pondělí 27.08.2018 11:10