Hit východní medicíny: Modrý čaj! Zpomaluje stárnutí, povzbuzuje mozek a brání šedinám|prozeny.cz | 20.3.2018 | Rubrika: Životní styl, Naše zdraví

Potýkáte se se ztrátou energie, stresem, únavou, vráskami, padáním vlasů nebo zácpou? Východní medicína přišla s prostředkem, který vám může pomoci všechny tyto neduhy překonat: modrý čaj budí zájem nejen svou netypickou barvou.

(...)

„Léčivé účinky klitorie potvrdily i experimenty na zvířatech. Zásadní je především vliv na nervový systém – klitorie zlepšuje kognitivní funkce, jako je paměť a schopnost učení, působí také antidepresivně, anxiolyticky – proti úzkosti, sedativně, protistresově a analgeticky. Rovněž snižuje hladinu glukózy v krvi, inhibuje agregaci krevních destiček. Klinické studie, které by tyto účinky potvrdily i u lidí, však zatím chybějí,“ komentuje botanička Zdeňka Navrátilová z Přírodovědecké fakulty UniverzityKarlovy.

(...)

Publikováno: Středa 21.03.2018 11:10