Historický úspěch české reprezentace na Mezinárodní chemické olympiádě|feedit.cz|28.7.2018

novinky.cz|3.8.2018| | Rubrika: Věda a školy
Na olympiádě z biologie posbírali čeští žáci stříbrné medaile

Výprava z Česka dosáhla velkého úspěchu na 29. ročníku Mezinárodní biologické olympiády (IBO), který se konal ve druhé polovině července v íránském Teheránu. Všichni čeští středoškoláci získali stříbrné medaile.

Stabilním ziskem medailí pro všechny členy týmu se ČR řadí mezi nejlepší evropské země, jak informovali organizátoři českého kola z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy (UKv Praze.

(...)

feedit.cz|28.7.2018

Slavnostní vyhlášení vítězů 50. ročníku Mezinárodní chemické olympiády v pražském Rudolfinu přineslo českým barvám spoustu radosti. Česká reprezentace totiž zaznamenala nejlepší výsledek v novodobé historii, když získala tři zlaté medaile, jednu stříbrnou a v žebříčku národů obsadila čtvrtou příčku. Jan Obořil navíc skončil v absolutním pořadí na osmém místě. To vše v konkurenci rekordního počtu 300 soutěžích ze 76 zemí světa. Olympiádu pořádaly společně Česká republika a Slovensko.

(...)

Studenti byli do české reprezentace pečlivě vybráni tříkolovým systémem. První kritérium bylo umístění v Národním kole Chemické olympiády v Hradci Králové, z něhož bylo pozváno nejlepších 16 studentů na teoretické přípravné soustředění na VŠCHT Praha. Po dalším zeštíhlení na nejlepších 8 studentů se uskutečnilo praktické přípravné soustředění na PřF UK Praha.

Publikováno: Pondělí 06.08.2018 15:45

Kategorie: