Do světa S DĚTMI|KOKTEJL | 27.9.2018 | Rubrika: Reportáž | Strana: 90

Cestování s dětmi je poslední dobou hodně skloňované téma. Jednak je dnes cestování snazší a relativně i levnější než kdykoliv předtím, jednak také odrostla generace, která začala cestovat v mládí a pokračuje v tom i s dětmi. A mezi takové se řadím také já. Otázek, jak řešit cestování s dětmi co nejlépe, je celá spousta.

(...)

MILADA ŘEHÁKOVA

Zooložka a cestovatelka. Vystudovala zoologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a už během studií jí učarovala Indie, kde strávila v souhrnu téměř dva roky, mimo jiné studiem chování posvátných opic, životem v rodině na indické vesnici a později provázením zájezdů po Indii a Nepálu. Mluví plynně hindsky. Další osudovou zemí se jí staly Filipíny, kde se věnuje Projektu Tarsius, projektu na ochranu přírody, zejména okatých poloopiček nártounů nebo vzácných velemyši. Ani s narozením dětí ji chuť vyrážet do světa neopustila a miluje, když tuto svoji vášeň může se svými dětmi sdílet, ať už v rámci pracovních výprav do pralesů či dovolených. Se svým starším navštívila USA, Indonésii a Filipíny, mladší už byl také několikrát na Filipínách. Společně byli letos dva měsíce na Srí Laňce, kde vykrystalizovala také myšlenka organizovat výpravy pro podobně laděné rodiče, kteří by s dětmi rádi do světa, ale netroufnou si vše zařídit sami na vlastní pěst, nebo chtějí cestovat v dobré společnosti podobně laděných cestovatelských rodičů a dětí.

Publikováno: Úterý 02.10.2018 13:30

Kategorie: