Do konce století se počet lidí na Zemi zdvojnásobí, věští studie OSN. Až na 16,5 miliardy|ct24.cz | 11.7.2018 | Rubrika: Svět

Na Zemi žije v současnosti 7,6 miliardy lidí. Před dvěma sty lety se přitom světová populace pohybovala okolo jedné miliardy.  A počet obyvatel bude pravděpodobně narůstat i v budoucnosti: podle některých předpovědí se do konce 21. století světová populace víc než zdvojnásobí.

(...)

V posledních letech se tedy podle demografů populační růst zpomalil. „Dosáhl svého vrcholu v 60. letech,“ řekla České televizi Ludmila Fialová z Katedry demografie a geodemografie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. V té souvislosti dodala, že jedinou oblastí, kde bude v budoucnosti populace relativně přibývat,  je subsaharská Afrika.

(...)

Publikováno: Čtvrtek 12.07.2018 11:15