Dny geografie| média

TIPY NA DNEŠNÍ DEN| Blesk | 20.11.2017 | Rubrika: Praha | Strana: 6 |

FESTIVAL Dny geografie Přírodovědecká fakulta UK, 8:00

Lidové noviny | 22.11.2017 | Rubrika: Medicína & věda | Strana: 16

Dny geografie po celé republice

PRAHA Až do konce týdne probíhají po republice Dny geografie, do nichž se zapojila akademická pracoviště, na kterých se geografie vyučuje a rozvíjí, a také mnohé střední, případně i základní školy a odborné instituce a organizace, které mají ke geografii blízko. Cílem akce je ukázat veřejnosti, čím může dnešní geografie přispět k poznání našeho světa.
Například na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze se můžete setkat s předními odborníky a zkusit jejich práci. Probíhají zde přednášky, diskuse, exkurze, výstavy, komentované projekce filmů a cestovatelské projekce. To vše věnované aktuálním problémům, jako jsou brexit, integrace migrantů, hurikány, příroda velehor, Islámský stát či zdraví populace. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet práci s moderními technologiemi, geografickými informačními systémy, GPS a podobně a také využít jedinečnou možnost návštěvy unikátní Mapové sbírky Univerzity Karlovy.
Podrobný program akcí můžete najít na webových stránkách www.geografienasbavi.cz a pro celou republiku na webu www.dnygeografie.cz.

Publikováno: Pondělí 20.11.2017 11:50

Kategorie: