ČR má v registru Paměť světa osm zápisů, chystá Dvořákův archiv|Zpravodajství ČTK | 5.4.2018 | 12:31

Česká republika bude usilovat o další zápisy do registru Paměť světa spravovaného organizací UNESCO. Česko má na tomto mezinárodním seznamu, u jehož vzniku stála tuzemská Národní knihovna, již osm zápisů. Certifikáty o zatím posledních třech dnes dostali zástupci institucí, které je mají ve svých sbírkách. "Pro příští cyklus předkládání nominací do tohoto seznamu se připravují nominace Archivu Antonína Dvořáka a Mollovy mapové sbírky," řekl ČTK ministr kultury Ilja Šmíd.
Výhledově se podle ministerstva uvažuje o nominacích dokumentů Laterny Magiky nebo archivního vysílání Československého rozhlasu.
Pro certifikát si dnes na ministerstvo přijeli zástupci Moravského zemského muzea, které úspěšně nominovalo Archiv Leoše Janáčka, Národního technického muzea, které ve spolupráci s Národním památkovým ústavem zpracovalo nominaci Kynžvartské daguerrotypie, a Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

(...)

Publikováno: Pondělí 09.04.2018 11:05