CO, KDY, KDE: V Praze je 17. listopadu živo echo24.cz | 17.11.2017 | Rubrika: Domov, Homepage, Krátké zprávy, Seznam cz |

Již tradičně se k výročí 17. listopadu chystá řada demonstrací, připomínkových akcí a festivalů. V hlavním městě se chystají pochodovat studenti, satirici, krajní pravice i anarchisté. Na Národní třídě proběhne pro veřejnost Korzo Národní, které oslaví pád komunistického režimu. Každý kdo tedy chce oslavit konec komunistické totality a připomenout oběti obou totalit, si tak přijde na své.
Albertov
Většina akcí, které proběhnou, spadá pod záštitu Festivalu svobody. Maraton akcí zahájí uctění obětí obou totalit z řad studentů na pražském Albertově. Pietní akce začne v 10:30. V poledne začnou proslovy význačných osobností. Promluví rektor KarlovyUniverzity Tomáš Zima a jeho kolega z Masarykovy Univerzity Mikuláš Bek. Vystoupí taktéž zástupci studentů. Poté se program přesune do prostor Přírodovědecké fakulty. Od 15 hodin proběhne debata zástupců politických stran o školství, kterou bude moderovat Emma Smetana. Dále lidé mohou moci navštívit přednášky a debatní panely. Od 15:40 taktéž začne hudební program, který potrvá až do 22 hodiny, kdy bude akce na Albertově ukončena.

(...)

Publikováno: Pondělí 20.11.2017 11:35