Cesta k alchymii: gymnazisté zkoumali dávný původ chemie|Rakovnický týden | 24.7.2018 | Rubrika: Život na Rakovnicku | Strana: 3

Před koncem školního roku se 15 nejlepších studentů – chemických nadšenců – z rakovnického gymnázia zúčastnilo zajímavé akce v Chemickém ústavu na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy s názvem Alchymie aneb po stopách chemického prapůvodu. Šlo o celodenní vzdělávací program pro přírodovědně zaměřené středoškoláky.
Po úvodní chemické show studenti postupně absolvovali čtyři hodinové bloky, ve kterých pod dohledem pracovníků fakulty řešili různé úkoly, prováděli pokusy nebo poslouchali přednášku. První část programu provedla studenty od alchymie k chemii. Viděli komentovanou výstavu, která je seznámila s tématem alchymie a historickým vývojem chemie. Podrobněji poznali nejznámější alchymisty, co bylo jejich cílem a čím alchymie přispěla chemii.

(...)

Publikováno: Středa 25.07.2018 13:55