Bravo! Titul Česká hlavička má student kladenského gymnázia Václav Ryšlink Kladenský deník | 26.11.2016 | Rubrika: kladensko zpravodajství | Strana: 3

Kladno – Velkého úspěchu dosáhl student kladenského gymnázia Václav Ryšlink.
Stal se držitelem prestižního titulu Česká hlavička. Získal ho za práci, která je pro většinu laiků už podle názvu naprostou španělskou vesnici. Zabýval se vlivem oxidu dusnatého v regulaci migrace ptačí motolice Trichobilharzia szidati v náhodném hostiteli.
V rámci projektu Česká hlava jsou oceňováni úspěšní čeští vědci. Od něho je odvozen program České hlavičky zaměřený na podporu nadaných studentů v technických a přírodovědných oborech,
Titul převzal Václav Ryšlink v minulých dnech v Brně. „Na konci druhého ročníku jsem začal docházet na Katedru parazitologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, neboť jsem chtěl dělat něco nad rámec střední školy.
Zde jsem se pustil do projektu o ptačích motolicích, s nímž jsem se účastnil středoškolské odborné činnosti. Porota této soutěže mě pak nominovala do projektu Česká hlavička,“ popsal Deníku cestu za úspěchem Václav Ryšlink.

(...)

Publikováno: Pondělí 28.11.2016 13:25