Biolog, filozof a spisovatel Stanislav Komárek slaví šedesátiny|Zpravodajství ČTK | 5.8.2018 |

Biolog, filozof a spisovatel Stanislav Komárek, který 6. srpna oslaví šedesátiny, se zabývá zejména dějinami biologie, vztahem přírody a kultury, humánní etologií, biologickou estetikou či dílem Carla Gustava Junga. Profesor oboru Filozofie a dějiny přírodních věd na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze je autorem asi 20 odborných či esejistických knih a tří románů.
Rodák z Jindřichova Hradce vystudoval v roce 1982 biologii na Přírodovědecké fakultě UK v Praze, krátce byl aspirantem v Parazitologickém ústavu Akademie věd. V roce 1983 emigroval do Rakouska, kde působil v různých institucích včetně Zoologického ústavu Vídeňské univerzity. V roce 1990 se vrátil do Prahy, se Zdeňkem Neubauerem spolu zakládal katedru filozofie a dějin přírodních věd na PřF UK.

Publikováno: Úterý 07.08.2018 12:30

Kategorie: