Ašsko: Krajina v proměnách času|média

zivechebsko.cz|3.3.2022
V muzeu se dozvíte, jak asi vypadala krajina na Ašsku před příchodem člověka

Chcete vědět, jak asi vypadala krajina na Ašsku před příchodem člověka? Jak se změnila od roku 1850? Jaký vliv mají tyto změny na biodiverzitu? Jaká ponaučení z toho plynou nejen pro ochranu přírody? To vše se můžete dozvědět, pokud navštívíte cyklus přednášek, který moderuje paleoekolog doc. Petr Kuneš z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

(,,,)

scienmag|1.3.2022
Ašsko: Krajina v proměnách času

(...)
Rozsah výzkumu a jeho zaměření přibližuje doc. Petr Kuneš z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy: „V rámci paleoekologického průzkumu jsme analyzovali proměny druhového složení lesních i nelesních společenstev od počátku kolonizace území. Pomocí geografických informačních systémů jsme vyhodnotili změny ve struktuře a využití krajiny od roku 1850 do současnosti.
(,,,)

Publikováno: Čtvrtek 03.03.2022 08:25