Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou|idnes.cz - blog | 10.10.2018

Text se točí okolo dvou jmen - profesora Žáka z pražské Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze a pana Scotese. Dá se říci, že oba pánové zasvětili deskové tektonice své vědecké kariéry. V případě pana Žáka tato cesta vyústila až ve jmenování profesorem panem prezidentem Zemanem. Pan Žák a pan Scotese tedy volili dráhy odlišné od vědců jako Samuel Warren Carey, Giancarlo Scalera, Marvin Herndon, Petr Rajlich, Tereza Bajgarová, James Maxlow, Jan Koziar a další, kteří se zabývají či zabývali EE theory - Teorií expandující Země.
Pozitivem textu je skutečnost, že je ukázáno, že existují lidé, kterým není lhostejné, jak Země funguje. Že jsou lidé, kteří chtějí pochopit, jak se vyvíjí. To je určitě na 100% pozitivní a i chybný závěr je závěr a může nás značně posunout dále. O tom celém je věda.

(...)

Publikováno: Úterý 16.10.2018 10:50