E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníAVG - AntiVirus Business Edition

Informace k licenci:

Naše fakulta má zakoupenou multilicenci na bezpečnostní SW balík AVG Anti-Virus Business Edition, který kromě tradičního antivirového programu obsahuje i ochranu před spyware, rootkity a jinými riziky.

Podmínkou legálního používání fakultní licence AVG je řádná registrace přes tento formulář, po jehož vyplnění vám emailem přijde licenční číslo. Registrace je vázaná na IP adresu počítače. Platnost licence je tři roky (do 4. ledna 2023). V současné době není možné AVG instalovat na počítače, které nejsou připojeny do celofakultní počítačové sítě.

Registrace:

Instalace a aktivace:

  1. Připravte si registrací získané licenční číslo k aktivaci AVG.
  2. Stáhněte si aktuální verzi 32bit nebo 64bit AVG Anti-Virus Business Edition pro pracovní stanice ze stránek AVG.  Máte-li již nainstalovaný antivirový program jiného výrobce, je nutné ho před instalací odinstalovat. Při přechodu ze starší verze AVG se původní verze odstraní automaticky, poté je obvykle vyžadován restart počítače.
  3. Po spuštění instalace souhlaste s licenčními podmínkami, vyberte "Rychlou instalaci" a případně nainstalujite i "AVG miniaplikaci".
  4. Do pole "Licenční číslo" vložte licenční číslo získané po vyplnění formuláře.
  5. Dále postupujte podle instrukcí instalačního programu, není nutné v nastavení cokoliv měnit.

Pozn.: "AVG Security Toolbar" má stejnou funkci jako "filtr nebezpečných stránek" v Internet Exploreru 7 a vyšším, jeho instalace je proto doporučena pouze v případě používání starší verze IE nebo jiného prohlížeče.

Prodloužení stávající licence AVG Antivirus Business Edition

Licenci již nainstalované předchozí verze AVG Antivirus Business Edition je možné prodloužit zadáním nového licenčního čísla, které získáte vyplněním formuláře. Doporučeným řešením je však Instalace nové verze AVG Antivirus Business Edition, neboť podpora výrobce ve formě vydávaných aktualizací bude pro starou verzi v dohledné době ukončena a toto řešení je tedy pouze dočasné.

Aktualizace virové databáze

Aktualizace souborů virových definic probíhá několikrát denně přímo ze stránek společnosti AVG a nevyžaduje spoluúčast uživatele. Při aktualizaci některých komponent může být vyžadován restart počítače.

Poznámka:

Máte problém při registraci?
Pokud se vám objeví hláška typu: "Litujeme, ale nemáte oprávnění měnit tento registrační záznam: IP adresa: A.B.C.D, Jméno a příjmení: Jméno Příjmení, Pracoviště: ABC"
tak Váš počítač dříve registrovala jiná osoba (s jiným loginem). Chcete-li počítač přeregistrovat na sebe, pošlete, prosím, aktuální údaje (IP adresu, jméno a příjmení, číslo pracoviště) dr. Kühnovi na email: kuhn@natur.cuni.cz. Po uvolnění přístupu k záznamu budete moci registraci AVG úspěšně provést a mailem vám přijde registrační číslo.

 

Případné dotazy a připomínky pište do helpdesku.

Akce dokumentů