Nový kurz: Praktická imunologie

Centrum dalšího vzdělávání upozorňuje na nový kurz Praktická imunologie, jehož garantem je RNDr. Karel Drbal, Ph.D. z katedry buněčné biologie. Kurz je určen pro zaměstnance i pro širokou veřejnost a U3V. Předpokládaný začátek kurzu je 20. února 2024, poslední přednáška pak 7. května 2024 od 18.15 ve Viničné 7, Praha 2. Uzávěrka přihlášek je 31. ledna 2024.

KDY: od 20. února do 7. května 2024 od 18.15, časový plán je 12 týdnů
KDE: Viničná 7, učebna B2, Praha 2

UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK JE 31. LEDNA 2024.

Forma studia: prezenčně i přes platformu Zoom

Přihlašování bylo spuštěno elektronicky přes Přijímací řízení, rozcestník zde.

Poplatek za kurz pro širokou veřejnost je 1800 Kč.

Kurz je určen pro zaměstnance, širokou veřejnost a U3V (přihlašování je zde samostatně, kurzovné je v souladu s pravidly a poplatky U3V)

Cílem tohoto nekonečného kurzu je předání základních informací o fungování imunitního systému, který zajišťuje integritu našeho těla. Účastníci kurzu absolvují dvanáct zastavení imunitním systémem člověka. Předmětem přednášky bude vždy úvod do tématu a následné řešení konkrétních vzorových případů onemocnění s diskusí, například: očkování aktivní i pasivní, alergie a astma, infekce, nádory, autoimunitní onemocnění, zánětlivé choroby, dětské choroby a vývoj imunity až do stáří.

Garant programu si na kurz pozve jako hosty lékaře v daném oboru, kteří budou nápomocni v otázkách klinických, ale i vědce. Tímto názorným a zjednodušujícím způsobem se účastník bude mít možnost seznámit s poměrně složitým světem imunitních buněk. Kurz bude probíhat prezenčně i online přes platformu Zoom na základě Vašeho přihlášení. V průběhu kurzu bude všem účastníkům dostupný i univerzitní Moodle, kde budou sdíleny nejen dokumenty a videa, ale také dotazy a diskuse nad nimi.

Více o kurzu najdete v SIS

Případné dotazy směřujte na: karel.drbal@natur.cuni.cz nebo na: jolana.hlavackova@natur.cuni.cz

Těšíme se na vaši účast!

Rozhovor s garantem kurzu dr. Karlem Drbalem v univerzitním časopise iForum.

Publikováno: Pondělí 08.01.2024 12:40