Fakulta se stala partnerem ve dvou významných mezinárodních projektech

V rámci výzvy Marie Sklodowska - Curie Actions: Doctoral Networks (MSCA- DN) získala naše fakulta hned dva mezinárodní konsorciální projekty, ve kterých vystupuje jako partner. Jedním z nich je projekt BioacAI, jehož českou část povede RNDr. Tereza Petrusková Ph.D. z katedry ekologie, druhým Natural Traces, jehož česká část bude probíhat pod vedením prof. Tomáše Cajthamla a RNDr. Daniela Vaňka, Ph.D. z Ústavu pro životní prostředí. Gratulujeme!

Marie Skłodowska-Curie Actions je schéma financované v rámci rámcového programu Horizont Evropa a zahrnuje nejen výzvu Doctoral Networks, ale i další, např. Postdoctoral Fellowships.

Výzva Doctoral Networks je krajně kompetitivní, šance na získání projektu jsou velmi velmi malé,  to, že naše fakulta získala dva projekty, ve kterých vystupuje jako partner,  je mimořádný úspěch.

Partneři zapojení do takové sítě pak v rámci řešení projektu přijmou PhD studenty, kteří splňují „pravidlo mobility“ (v zemi, kde jsou zaměstnáni na projektu, strávili za poslední 3 roky maximálně 12 měsíců).

Ve všech typech MSCA-DN projektů je zásadní aktivní účast neakademického sektoru (ať už jako plnohodnotných partnerů, kteří v rámci projektu školí doktorandy, nebo jako asociovaných partnerů, u kterých doktorandi absolvují stáže). Délka projektu je 4 roky.

Účast v těchto projektech umožňuje výzkumným týmům prohloubit spolupráci se zahraničními partnery a současně získat do týmu schopné začínající výzkumníky ze zahraničí.

"Podrobné informace o výzvě MSCA Doctoral Networks najdete zde."

Publikováno: Pátek 24.03.2023 11:00