Fakulta se zapojí do Sítě výzkumných institucí a podniků pro infrastrukturu

Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy se od letošního roku zapojí do kooperačního projektu v rámci programu Interreg Česko-Sasko. Hlavním řešitelem za PřF UK je doc. RNDr. Jiří Mls, CSc. z Ústavu hydrogeologie, inženýrské geologie a užité geofyziky.

Projekt RENI (Síť výzkumných institucí a podniků pro infrastrukturu) poběží od 1.1.2024 do 31.12.2026 a je zaměřen na spolupráci a přenos znalostí mezi výzkumnými institucemi a malými a středními podniky za účelem zvýšení inovačního potenciálu. Tematicky zahrnuje obory aplikované geologie, konkrétně inženýrskou geologii, hydrogeologii a užitou geofyziku.

Logo programu Interreg Česko-Sasko

Vedoucím partnerem projektu je Hochschule für Technik und Wirtschaft Dresden, dalšími partnery projektu jsou Univerzita Karlova, Hochschule Zittau/Görlitz, Technická univerzita v Liberci a společnost Jähnig GmbH Felssicherung.

Projekt je zaměřen na podporu podniků aplikujících vědu. V rámci projektu bude vytvořena síť spolupracujících institucí, v níž bude docházet ke sdílení znalostí a nových poznatků. K přenosu informací budou realizovány workshopy a kolokvia. V areálu bývalého povrchového dolu nedaleko Drážďan vznikne testovací terénní areál určený všem zúčastněným institucím k provádění praktických zkoušek nebo prezentací různých odvětví aplikované geologie. Zároveň bude vytvořena webová platforma RENI coby iniciátor a podpora dlouhodobější spolupráce pro udržitelné zajištění infrastruktury a transferu technologií.

Foto: Jan Vojtíšek

Publikováno: Úterý 16.01.2024 15:50