České finále prestižní oxfordské soutěže Map the System

Srdečně zveme všechny zájemce na české finále prestižní oxfordské soutěže Map the System, které proběhne 25. dubna 2023 od 16 do 19 hod. v Kampusu Hybernská a také online. V rámci večera představí soutěžní týmy velmi aktuální společenská a enviromentální témata. Vítězný tým bude reprezentovat Univerzitu Karlovu na mezinárodní úrovni. Součástí večera bude i diskuze s publikem.
Čas 25.04.2023
od 16:00 do 19:10
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

KDY: 25. dubna 2023 od 16 do 19 hod.
KDE: Kampus Hybernská a on-line

Letošní témata jsou:

• Jaké jsou překážky vstupu do vědy a výzkumu? (PF, KTF)
  • Nárůst obezity v ČR (PřF, ETF, FF, 3.LF)
  • Trauma a porod v ČR (PřF, FF, FZS UPCE)
  • Rozpor mezi globální tvorbou ekologické zátěže a jejími lokálními dopady (PřF)
  • Stagnace eurointegrace Albánie (FF)

V soutěži je 5 týmů, jejichž členové jsou z FF, PF, KTF, ETF, 3.LF a PřF UK. Vítězný tým bude reprezentovat Univerzitu Karlovu na mezinárodní úrovni.

Registrace pro osobní i online účast je zde.

Co je soutěž Map the System?

Soutěž pořádá Skoll Centre for Social Entrepreneurship na Oxfordské univerzitě a účastní se jí týmy z 60+ univerzit po celém světě. Na Univerzitě Karlově je druhým rokem.
Hlavním tématem je systémové myšlení a jeho aplikace při řešení výzev současného světa. Soutěžní týmy pomocí nástrojů systémového myšlení odhalují příčiny a důsledky společenských nebo environmentálních výzev a mapují systémy - nastavení společnosti, ekonomiky, politiky, apod. - jejichž chování napomáhá vzniku daných problémů. Více si přečtěte na webu.

Publikováno: Středa 12.04.2023 17:05