Cena Via Chimica za originální studentskou práci

Jste studentem/studentkou v bakalářském nebo magisterském studiu a máte originální práci v oboru chemie? Tak pak neváhejte a přihlaste se do soutěže Via Chimica, a to do 15. února. Hodnotí se zejména originalita Vaší práce (typicky bakalářky) a kvalita vědeckého i popularizačního textu. O výsledku se dozvíte nejpozději do 31. března 2024 a můžete získat 50 000 Kč.

Cenu Via Chimica mladým talentům v oboru chemie uděluje Nadace Experientia ve spolupráci s Učenou společností ČR, a to za originální studentskou práci (článek, bakalářskou práci či za studii vytvořenou výhradně pro účely ceny).

Uzávěrka příhlášek je 15. února 2024
Výsledky se dozvíte do 31. března 2024

Když vyhrajete, získáte nadační příspěvek ve výši 50 000 Kč.

Na e-mail experientia@experientia.cz nám pošlete přihlášku v pdf, která bude obsahovat:

1. Vaše kontaktní údaje (jméno, příjmení, rok narození a e-mailovou adresu, VŠ a studovaný obor)
  2. název Vaší práce
  3. abstrakt Vaší výzkumné práce (v rozsahu 1 normostrany)
  4. Vaši originální výzkumnou práci (bakalářka, jiná studentská práce, odborný článek nebo studie vytvořená výhradně pro účely ceny)
  5. popularizační článek vycházející z Vaší práce (1–2 normostrany); text napiš, jako kdybys ho psal/a např. do časopisu Vesmír
  6. naskenované pdf s vlastnoručně podepsaným vyjádřením školitele Vaší práce obsahující zhodnocení tvého podílu na návrhu a koncepci práce, na získávání a analýze výsledků a vyjádření, zda jsi provedl/a samostatně kritické zhodnocení a utřídění získaných výsledků.

Veškeré další informace k soutěži najdete zde.

Publikováno: Čtvrtek 25.01.2024 13:35