Výzkumné projekty, granty a další odborné aktivity

Aplikace poznatků současného výzkumu politické geografie ve výuce geografie a sociálně-vědních předmětů na středních školách

Hlavní řešitel, Technologická agentura České republiky, číslo projektu TL02000195, doba řešení 2019–2021

Hlavním cílem projektu je přenos poznatků současného výzkumu politické geografie do didaktických materiálů pro výuku geografie a sociálně-vědních předmětů na středních školách.
Stanoveny byly tři dílčí cíle:
  • vytvořit replikovatelný způsob, jak seznamovat školní veřejnost (učitele, žáky) s aktuálními geografickými poznatky o tématech lokální, národní a globální povahy
  • vytvořit informační a didaktické materiály pro učitele (a budoucí učitele), kteří budou vyučovat současná lokální, národní a globální politicko-geografická témata
  • propagovat geografické vzdělání a přispět k pozitivnímu vnímání významu geografie mezi širokou veřejností jako oboru, který dokáže interpretovat současné problémy a navrhovat možná řešení.
Více informací o projektu na webu RegPol
Výstupy projektu TAČR ke stažení
Další materiály z projektu TAČR ke stažení

Další vybrané výzkumné projekty:

Spolupráce na projektu Globalizace a její regionální ozvuky: příklad evropského pivovarnictví (grantový projekt GAČR 18-13381S, 2018–2021).

Juniorský člen projektu Centrum didaktického výzkumu v přírodních vědách, matematice a jejich mezioborových souvislostech (grantový projekt UNCE/HUM/024, 2018–2022).

Spolupráce na projektu Domácí vzdělávání – fakta, analýzy, diagnostika (grantový projekt GAČR 16-17708S, 2017–2018).

Spolupráce na projektu Výzkumné centrum historické geografie (grantový projekt GAČR P410/12/G113, 2016–2018).

Spolupráce na projektu Scénáře budoucího vývoje mikroregionu jaderné elektrárny Dukovany s využitím přístupu Territorial Impact Assessment (grantový projekt TAČR TD020354, 2014–2015).

Hlavní řešitel projektu Identifikace teritoriálních aliancí na základě studia poslaneckých a ministerských dotací v Česku v období 2003-2012 (grantový projekt GAUK 628012, 2012–2013).