Elektronické hodnocení výuky 2020/2021

Také v aktuálním neobvyklém semestru probíhá hodnocení výuky (anketa) pouze elektronickou formou v aplikaci hodnoceni.natur.cuni.cz – nezapomeňte hodnotit až do 30. 9. 2021. Vaše zpětná vazba je důležitá!

Hodnocení výuky v aktuálním letním semestru bude jistě ovlivněné faktem, že většina výuky stále probíhala distančně a praktická cvičení se často organizovala v minimalistické verzi, mimo původní rozvrh. Vyučující již většinou měli z minulých semestrů zkušenost s distanční výuku a vy jim nyní můžete dát zpětnou vazbu, jak se jim to dařilo.

Hodnocení probíhá obdobným způsobem jako v předchozích semestrech. Studenti mohou hodnotit své aktuální předměty na webové stránce hodnoceni.natur.cuni.cz. Hodnocení běží až do 30. 9. 2021.

Aplikace pracuje samostatně, ale je napojena na Studijní informační systém (SIS).

Přihlásit se do ní můžete dvěma způsoby

– 1. přímo na odkazu hodnoceni.natur.cuni.cz zadáte do přihlašovacího formuláře své údaje do Centrální autentizační služby (CAS) = školní uživatelské jméno a heslo, které používáte např. v SIS

- 2. přímo z aplikace odesíláme informační emaily, ve kterých naleznete samostatný rámeček „Přihlášení do aplikace“ – kliknete na „Přihlásit“ a zadáte přihlašovací jméno a heslo vygenerované aplikací, které naleznete v rámečku v emailu.

Po přihlášení se Vám v kolonce „Hodnocení“ automaticky načtou Vaše zapsané předměty, které ohodnotíte, a po odeslání každého hodnocení se odpověď odpojí od Vašeho účtu a odešle mezi ostatní odpovědi – pak již nemůžete své hodnocení změnit (= záruka anonymity). Jednotlivé předměty můžete hodnotit postupně, jakékoli hodnocení si rozpracovat, v aplikaci ho uložit (tlačítko „Uložit bez odeslání“) a odpovědi dokončit později. Odeslané hodnocení uvidí studenti i vyučující jako anonymní odpověď k předmětu. U slovních komentářů máte navíc ještě dvě možnosti, které můžete a nemusíte využít – můžete podepsat své hodnocení (odpověď se u předmětu uloží i s Vaším jménem, které pak mohou vidět vyučující i studenti) nebo hodnocení skrýt, tzv. „zneveřejnit“ (spolužáci nebudou moci odpověď zobrazit a uvidí ji pouze vyučující daného předmětu či vedoucí katedry). Případné nesrovnalosti a problémy nám můžete napsat také prostřednictvím aplikace, a to před odesláním konkrétního dotazníků (tlačítko „Nahlásit chybu“).

Aplikace má také anglický překlad (vpravo nahoře) a můžete v ní zobrazit výsledky z hodnocení z minulých semestrů (kolonka „Hodnocení“). V budovách přírodovědecké fakulty jsou opět rozvěšeny plakáty se základními informacemi. Podrobnější informace naleznete na webových stránkách, studentském webu a televizních obrazovkách fakulty.

Pokud najdete v hodnotící aplikaci jakékoli nedostatky, cokoli Vám bude nejasné či bude mít další dotazy a připomínky nebo byste měli naopak zájem se zapojit do týmu organizátorů, určitě nám napište na studentska.anketa@gmail.com .

Hodnocení je jednoduché, rychlé a intuitivní. Doufáme, že si systém hodnocení oblíbíte a ohodnotíte co nejvíce předmětů. Vaše názory jsou důležité pro budoucí studenty i pro vyučující.

Tým organizátorů ankety

Publikováno: Pátek 18.06.2021 11:30